agustin has logged 120 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

1932
×
★★
Edit this entry  
29
Tokyo Twilight

Tokyo Twilight

1957
×
Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
28
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Barbara

Barbara

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Last Days

Last Days

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Brown Bunny

The Brown Bunny

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
F9

F9

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Bride for Rip Van Winkle

A Bride for Rip Van Winkle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pull My Daisy

Pull My Daisy

1959
×
★★
Edit this entry  
24
Paisan

Paisan

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Breaking News

Breaking News

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★
Edit this entry  
23
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★½
Edit this entry  
23
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★½
Edit this entry  
22
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★
Edit this entry  
22
First Light

First Light

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Urban Deer

Urban Deer

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★★
Edit this entry  
22
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
22
Luminaris

Luminaris

2011
×
Edit this entry  
21
War and Peace

War and Peace

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gumbasia

Gumbasia

1955
×
★★★½
Edit this entry  
20
Song of Avignon

Song of Avignon

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Life

Life

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
Tsouf

Tsouf

1969
×
★★★★
Edit this entry  
20
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
19
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★½
Edit this entry