• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★

  • Photocopier

  • Mieruko-chan

    ★★½

  • Blue Period

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Akakiri

    ★★★

  • Lop & Ochō

    ★★★★½

  • The Elder

    ★★½

  • T0-B1

    ★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Twins

    ★★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★

  • The Duel

    ★★★½

  • The Housemaid

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Selesai

    ★½

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Remake Our Life!

    ★★½

  • Girlfriend, Girlfriend

    ★★★

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★½

  • Osamake: Romcom Where the Childhood Friend Won't Lose

    ★★

  • Tokyo Revengers

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

    ★★★

  • Vivy -Fluorite Eye's Song-

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★

  • Redo of Healer

    ½

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★★½

  • Horimiya

    ★★★★

  • Bottom-tier Character Tomozaki

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Akudama Drive

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★

  • My Mother's Lovers

    ½

  • Ultras

    ★½

  • All the Bright Places

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★

  • Milea

    ★★★

  • Scenes from My Life

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Re:ZERO -Starting Life in Another World- The Frozen Bond

    ★★★

  • The Fall

    ★★★