• Clifford the Big Red Dog

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Hillary

    ½

  • The Translators

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Vice

    ★★½

  • The Mule

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★

  • Halloween

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Cold War

    ★★★

  • Bao

    ★★★

  • Josie

  • Tully

    ★★★½

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Guilty

    ★★★

  • Spielberg

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Home Again

    ★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Suburbicon

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Death Note

    ★½

  • The Only Living Boy in New York

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • It Comes at Night

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Seventeen

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • The Discovery

    ★½

  • The Big Sick

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★

  • Silence

    ★★★★½

  • Allied

    ★★★½

  • Billy Lynn's Long Halftime Walk

    ★★½

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • 13th

    ★★★

  • Split

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½