• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Chariot

    ★★

  • Prototype

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Innocents

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • A Chiara

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★