Sort by

Alex has logged 11 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The General

The General

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scanners

Scanners

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry