• Thunder Force

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

    ½

  • The Dig

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Small Axe

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Athlete A

    ★★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Out

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½