aheaney15 has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Planet II

Blue Planet II

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★½
Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
27
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
17
G-Force

G-Force

2009
×
★½
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry