• No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★½

  • Awesome Planet

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★

  • Eli

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Domino

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

    ★★★

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Brian Banks

    ★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Hold the Dark

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Shadow

    ★★★★★

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Predator

  • Vox Lux

    ★★★★½