• Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Klaus

    ★★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Nun

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Geostorm

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • The Mummy

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Sherlock: The Final Problem

    ★★★★★

  • xXx: Return of Xander Cage

  • Sherlock: The Lying Detective

  • Sherlock: The Six Thatchers

  • Passengers

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★★