Ahmad_Mhmd has logged 52 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
Justice League: The Flashpoint Paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★★
Edit this entry