Sort by
  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Wahed Tany

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Sing 2

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Ted Bundy: American Boogeyman

    ★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Journey

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Waafet Reggala

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Pawn

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★