• Save Ralph

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • Antihumanism

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Paranormal

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Capone

    ★½

  • Azaadi

    ★★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Graceful Agitation

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Cats

    ½

  • Tender

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Love Story

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Smash and Grab

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Glass

    ★★

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½