• Sufferin' Cats!

  • Fine Feathered Friend

  • Ali Baba and the Forty Thieves

  • Bambi

    ★★★★½

  • The Bowling Alley-Cat

  • Puss n' Toots

  • Dog Trouble

  • Casablanca

    ★★★★½

  • Fraidy Cat

  • The Night Before Christmas

  • Dumbo

    ★★★★

  • The Midnight Snack

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • Mr. Omar

  • Fantasia

    ★★★★

  • Puss Gets the Boot

  • Pinocchio

    ★★★★

  • Snow White and the Seven Dwarfs

    ★★★★

  • Modern Times

    ★★★★

  • Un Chien Andalou

    ★★★★

  • Steamboat Willie

    ★★★★★

  • The Circus

    ★★★★★

  • Battleship Potemkin

    ★★★★½

  • Strike

    ★★★

  • The Kid

    ★★★★★

  • One Week

    ★★★½

  • The Great Train Robbery

    ★★★★

  • A Trip to the Moon

    ★★★★

  • ازاي البنات تحبك

  • Scuffle

    ★★★★