• Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • One Small Step

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • Purl

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • Sherlock Gnomes

    ★★

  • 6 Balloons

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Wildling

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Mute

    ★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★½

  • Early Man

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★½

  • 12 Strong

    ★★★½

  • Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Hangman

  • Hey Arnold! The Jungle Movie

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★½

  • Ferdinand

    ★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Thank You for Your Service

    ★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Woody Woodpecker

    ★★

  • Marshall

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Last Flag Flying

    ★★★½