• November Criminals

    ★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★★½

  • My Little Pony: The Movie

    ★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Goodbye Christopher Robin

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★★

  • Pyewacket

    ★★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Victoria & Abdul

    ★★★

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★½

  • Breathe

    ★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • I Kill Giants

    ★★★½

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★★★

  • Journey's End

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • The Breadwinner

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Stronger

    ★★★½

  • Sweet Country

    ★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★★½

  • Suburbicon

    ★½

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★½

  • The Nut Job 2: Nutty by Nature

    ★★

  • The Glass Castle

    ★★

  • American Made

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★½

  • The Son of Bigfoot

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Alternative Math

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Jungle

    ★½

  • Hotel Transylvania: Puppy!

    ★★★★

  • The Book of Henry

    ★½

  • Despicable Me 3

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • Megan Leavey

    ★★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★

  • In a Heartbeat

    ★★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Rider

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Deep

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Wall

    ★★★½