• The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★½

  • Cars 3

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Mummy

    ★★

  • The Rider

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Deep

    ★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • The Wall

    ★★★½

  • Alien: Covenant

    ★★★★

  • A Stork's Journey

    ★★

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★½

  • The Circle

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Gifted

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★½

  • Dante's Lunch

    ★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★½

  • Smurfs: The Lost Village

    ★★½

  • Power Rangers

    ★★★½

  • Life

    ★★★★

  • Lou

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Atomic Blonde

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Team Thor: Part 2

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Sahara

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Marjorie Prime

    ★★★½

  • Brigsby Bear

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Roxanne, Roxanne

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★½

  • Columbus

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Fences

    ★★★½

  • Passengers

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Collateral Beauty

  • The Great Wall

    ★★★

  • Silence

    ★★★

  • Patriots Day

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • A Street Cat Named Bob

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★½

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★½

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★

  • Ballerina

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½