• The Lost City of Z

    ★★½

  • The Accountant

    ★★★½

  • Trolls

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • Storks

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★½

  • Deepwater Horizon

    ★★★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Sing

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★

  • A Monster Calls

    ★★★★½

  • A United Kingdom

    ★★★

  • Free Fire

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Team Thor

  • Imperium

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Born in China

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Pete's Dragon

    ★★★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Colossal

    ★★★½

  • The Legend of Tarzan

    ★½

  • Inner Workings

    ★★★★

  • Maudie

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Piper

    ★★★★½

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

    ★★½

  • The BFG

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • Loving

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • My Life as a Zucchini

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Angry Birds Movie

    ★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★★★

  • Spark: A Space Tail

  • Pearl

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Justice League vs. Teen Titans

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Blind Vaysha

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • A Very Murray Christmas

    ★★½

  • Snowtime!

    ★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Borrowed Time

    ★★★★