• The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Paranormal

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Hair Love

  • The Blue Elephant Part 2

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Passage

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • The Guest

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Exterior/Night

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Diamond Dust

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★