Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
01
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Edit this entry  
13
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Paranormal

Paranormal

2020
×
Edit this entry  
03
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Knife in the Water

Knife in the Water

1962
×
★★★
Edit this entry  
18
I, Pet Goat II

I, Pet Goat II

2012
×
Edit this entry