• Tenet

  • Greyhound

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Quiz

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Rebooted

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★

  • You Will Die at 20

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Heroic Losers

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Les Misérables

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • The Last Laugh

    ★★★

  • The Guest

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Diamond Dust

    ★½

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★

  • Billionaire Boys Club

    ★★

  • The First Purge

    ½

  • Sense8: Creating the World

    ★★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ½

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Tag

    ★★★★

  • The Wild Pear Tree

    ★★★