ahmedhat has logged 126 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
Manifesto

Manifesto

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
The Bar

The Bar

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Scarred Hearts

Scarred Hearts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Devil's Double

The Devil's Double

2011
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
10
Sheikh Jackson

Sheikh Jackson

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Child in Time

The Child in Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
Edit this entry  
07
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Hector and the Search for Happiness

Hector and the Search for Happiness

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pi

Pi

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★
Edit this entry  
01
8½

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Edit this entry  
01
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★★
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
18 Days

18 Days

2011
×
★★
Edit this entry  
04
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
½
Edit this entry  
04
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry