• Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • Young Adult Matters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★

  • Theatre: A Love Story

    ★★★★

  • White Crow

    ★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Lamp Life

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • K-12

    ★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • 7500

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Turma da Mônica: Laços

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • A Dog's Journey

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • The Dirt

    ★★★½

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★½

  • The Act

    ★★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★