ana has logged 149 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Impassive Muse

The Impassive Muse

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
SHINee World IV

SHINee World IV

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
15
SHINee World V

SHINee World V

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
19
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lucas

Lucas

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
Earth Girls Are Easy

Earth Girls Are Easy

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
12
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
11
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★
Edit this entry  
07
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★
Edit this entry  
02
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
7500

7500

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Package

The Package

2018
×
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Cannibal Club

The Cannibal Club

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★★
Edit this entry  
20
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
16
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Grease

Grease

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry