ahsencamlica has logged 231 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Once More Unto the Breach

Once More Unto the Breach

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ankebût

Ankebût

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tetrist

Tetrist

2011
×
Edit this entry  
07
Kahpe Devran

Kahpe Devran

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Vanished Into Blue

Vanished Into Blue

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Edit this entry  
04
Where's Firuze?

Where's Firuze?

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hello My Dear

Hello My Dear

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crash

Crash

2005
×
Edit this entry  
28
The Sacred Spirit

The Sacred Spirit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Things Worth Weeping For

Things Worth Weeping For

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Constantinople, panorama de la corne d'or

Constantinople, panorama de la corne d'or

1897
×
Read the review Edit this entry  
19
A World on Display: The St. Louis World's Fair of 1904

A World on Display: The St. Louis World's Fair of 1904

1994
×
Edit this entry  
14
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
My Child

My Child

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Guermantes

Guermantes

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Murina

Murina

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Belle

Belle

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Silence

The Silence

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In Vogue: The Editor's Eye

In Vogue: The Editor's Eye

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Brand Upon the Brain!

Brand Upon the Brain!

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Scenes I Imagine

Scenes I Imagine

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
From Show Girl to Burlesque Queen

From Show Girl to Burlesque Queen

1903
×
Read the review Edit this entry  
12
Tulay German - Years of Fire and Cinders

Tulay German - Years of Fire and Cinders

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Requiem

Requiem

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love in Another Language

Love in Another Language

2009
×
★★★
Edit this entry  
19
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
But Milk Is Important

But Milk Is Important

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Warriors

The Warriors

1979
×
Read the review Edit this entry  
05
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry