• The Flash

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Untitled Spider-Man 3

    ½

  • Dune

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Black Widow

  • Chaos Walking

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ½

  • After Yang

  • Mank

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Plumber

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★

  • Asteroid Hunters

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★½

  • Mulan

    ★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Cuties

    ½

  • Forky Asks a Question: What Is a Pet?

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Tall Girl

  • The Lumineers: III

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The King

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Hair Love

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Angry Birds Movie 2

    ½

  • Airplane Mode

    ½

  • Descendants 3

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★