Sort by

Aidan has logged 121 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Forty Guns

Forty Guns

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dark Habits

Dark Habits

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Phantom of the Opera

Phantom of the Opera

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nitram

Nitram

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Bamboo

House of Bamboo

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The White Reindeer

The White Reindeer

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
This Night I'll Possess Your Corpse

This Night I'll Possess Your Corpse

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Conversation Piece

Conversation Piece

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark Water

Dark Water

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Magic Flute

The Magic Flute

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
The Living Dead at Manchester Morgue

The Living Dead at Manchester Morgue

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big Bad Wolves

Big Bad Wolves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ride with the Guilt

Ride with the Guilt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dreadnaught

Dreadnaught

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Man in the White Suit

The Man in the White Suit

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry