aidan has logged 41 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Trudell

Trudell

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Being There

Being There

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cool Dog

Cool Dog

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
An Exercise in Discipline: Peel

An Exercise in Discipline: Peel

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Hundred a Day

One Hundred a Day

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocky V

Rocky V

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Hearts and Minds

Hearts and Minds

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Blue in the Face

Blue in the Face

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Crow

The Crow

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Double King

Double King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Babysitters Beware

Babysitters Beware

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
14
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Getting Even with Dad

Getting Even with Dad

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Survive a Plague

How to Survive a Plague

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jalshaghar

Jalshaghar

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry