Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Mickey Saves Christmas

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★★

  • Tim Minchin: Back

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Kendrick Lamar's The Big Steppers Tour: Live from Paris

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ½

  • Werewolf by Night

    ★★★★★

  • The Grand Tour: A Scandi Flick

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★★½

  • Harry Styles: One Night Only in New York

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★★

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Cat Burglar

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

    ★★★★★

  • Russell Howard: Lubricant

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★½

  • Dune

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★

  • Save Ralph

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Water Man

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • Jack Whitehall: I'm Only Joking

    ★★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Minamata

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars Collection

    ★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The Grand Tour Presents: Seamen

    ★★½

  • Jack Whitehall: Christmas with my Father

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★★

  • Hazbin Hotel

  • How to Train Your Dragon: Homecoming

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★