Sort by

Aidan has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wild Hogs

Wild Hogs

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hockey Champ

The Hockey Champ

1939
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
Read the review Edit this entry  
06
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry