Sort by

aidan has logged 328 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come Together

Come Together

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★½
Edit this entry  
30
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
★★★½
Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laura

Laura

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Closer

Closer

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hotel Chevalier

Hotel Chevalier

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry