Sort by

aileena has logged 112 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Bounce Back

The Bounce Back

2016
×
★½
Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Every Day

Every Day

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The House

The House

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boo 2! A Madea Halloween

Boo 2! A Madea Halloween

2017
×
Edit this entry  
21
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1995
×
★★
Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★★
Edit this entry  
11
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★½
Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

Gender Revolution: A Journey with Katie Couric

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
American Wedding

American Wedding

2003
×
Edit this entry