Sort by

aileena has logged 37 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Edit this entry  
28
Two Moon Junction

Two Moon Junction

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
77 Minutes

77 Minutes

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
½
Edit this entry  
19
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Edit this entry  
10
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Casa De Mi Padre

Casa De Mi Padre

2012
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★½
Edit this entry  
06
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★
Edit this entry  
02
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry