• Jungle Cruise

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Calls

    ★★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

    ★★★½

  • Flora & Ulysses

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Music

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ½

  • Becoming

    ★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★

  • The Banker

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • The Last Thing He Wanted

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • 21 Bridges

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Rambo: Last Blood

    ★★

  • The Goldfinch

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Point Blank

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½