Sort by

meg has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grease

Grease

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry