Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★½
Edit this entry  
26
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Edit this entry  
16
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
08
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Edit this entry  
16
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★½
Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jaws

Jaws

1975
×
★★½
Edit this entry  
15
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
★★½
Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Edit this entry  
03
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
29
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★½
Edit this entry  
26
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
19
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★
Edit this entry  
01
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★½
Edit this entry  
28
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★
Edit this entry  
16
Kolpaçino

Kolpaçino

2009
×
★★★
Edit this entry