yağmur has logged 22 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paperman

Paperman

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry