• Suicide Squad

  • The Purge: Election Year

  • Nerve

    ★★★

  • Piper

  • Now You See Me 2

  • My Life as a Zucchini

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Blind Vaysha

  • Deadpool

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★

  • Demolition

    ★★★★★

  • Room

    ★★★★

  • Legend

    ★★

  • American Ultra

    ★★★½

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

  • Hitman: Agent 47

  • Mustang

    ★★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Invitation

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

    ½

  • Ivy

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Doctor Who: Last Christmas

  • Ex Machina

    ★★★★

  • Black Mirror: White Christmas

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

  • John Wick

    ★★★

  • Coming Soon

    ★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★½

  • The Imitation Game

    ★★★★★

  • Predestination

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • Doctor Who: Deep Breath

  • If I Stay

  • Lucy

  • I Origins

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

  • X-Men: Days of Future Past

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Divergent

  • Captain America: The Winter Soldier

  • Recep Ivedik 4

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Rudderless

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Lights Out

    ★½

  • Doctor Who: The Time of the Doctor

  • Wedding Association

  • Tropico

  • Doctor Who: The Day of the Doctor

  • ReMoved

  • Searching