aimeleau has logged 23 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★
Edit this entry  
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★½
Edit this entry  
25
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twelve Tasks of Asterix

The Twelve Tasks of Asterix

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
Asterix vs. Caesar

Asterix vs. Caesar

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
Asterix and Cleopatra

Asterix and Cleopatra

1968
×
★★★
Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
03
Antigone

Antigone

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry