• Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • The Miracle of the Sargasso Sea

  • Light of My Life

    ★★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Glass

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Still River

  • Lambda Pi

  • Ant Head

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • The Waiter

    ★★★

  • Warp Speed Chic

  • Look Away

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Lou

  • The Nightingale

    ★★★★½

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • Sunset

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Salt

  • Roma

    ★★★★★

  • The Silence of the Dying Fish

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Incredibles 2

  • Third Kind

    ★★★★★

  • The Man Who Killed Don Quixote

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Border

    ★★★★½

  • Arctic

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • Truth or Dare

  • Game Over, Man!

  • Ghostland

    ★★★★

  • Thunder Road

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Wolf House

    ★★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

  • Lords of Chaos

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi