aimz_louise has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nanny McPhee

Nanny McPhee

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Christmas Inn

My Christmas Inn

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hop

Hop

2011
×
★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pollyanna

Pollyanna

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pollyanna

Pollyanna

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bedknobs and Broomsticks

Bedknobs and Broomsticks

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

2005
×
★★★★
Edit this entry  
16
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mighty Joe Young

Mighty Joe Young

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
3 Men and a Little Lady

3 Men and a Little Lady

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
3 Men and a Baby

3 Men and a Baby

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★½
Edit this entry  
06
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Crooked House

Crooked House

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ideal Home

Ideal Home

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry