aimz_louise has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Two of Us

Two of Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thunderbirds

Thunderbirds

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Love Punch

The Love Punch

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
★½
Edit this entry  
06
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Borrowers

The Borrowers

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Dig

The Dig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry