• Black Widow

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Prometheus

    ★★★

  • Tangled

    ★★★★½

  • The Other Guys

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Clash of the Titans

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • In Bruges

    ★★★★★

  • Hot Rod

    ★★★★★

  • The Prestige

    ★★★★½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Nacho Libre

    ★★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★½

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Memento

    ★★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★½

  • Airplane!

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★★