Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Summers End

All Summers End

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
Edit this entry  
23
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★½
Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★½
Edit this entry  
17
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mainstream

Mainstream

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
In Transit

In Transit

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In Transit

In Transit

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Strokes: MTV $2 Bill Concert

The Strokes: MTV $2 Bill Concert

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
08
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
Read the review Edit this entry