• Halloweentown

  • Antz

  • The Parent Trap

    ★★★★½

  • Mulan

  • Geri's Game

  • Good Burger

  • Men in Black

  • Face/Off

  • The Fifth Element

  • Beavis and Butt-Head Do America

    ★★★★

  • Daylight

  • Space Jam

  • Romeo + Juliet

    ★★★

  • Independence Day

    ★★

  • Emma

    ★★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★★

  • Apollo 13

    ★★★½

  • Pocahontas

  • Die Hard: With a Vengeance

    ★★★★

  • A Close Shave

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Ri¢hie Ri¢h

  • Muriel's Wedding

  • The Lion King

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • The Wrong Trousers

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★½

  • Sneakers

    ★★★

  • Alien³

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★

  • Home Alone

    ★★★★

  • Back to the Future Part III

    ★★½

  • Back to the Future Part II

    ★★★★

  • A Grand Day Out

  • Knick Knack

  • Ghostbusters II

    ★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★

  • Scrooged

  • Tin Toy

  • Die Hard

    ★★★★½

  • Hello Kitty Goes to the Movies

  • Ferris Bueller's Day Off

    ★★★★½

  • Pretty in Pink

  • Back to the Future

    ★★★★

  • The Breakfast Club

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★★½

  • Sixteen Candles

  • The Outsiders

  • The Shining

  • Halloween

    ★★★½

  • Carrie

  • The Birds

  • Breakfast at Tiffany's

  • Bambi

  • Fantasia

  • Gucci Always Wins