• Spenser Confidential

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • The Call of the Wild

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • McMillion$

  • Lamp Life

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Underwater

  • The Grudge

    ½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Togo

  • Cats

    ½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Adore You

  • Black Christmas

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Car Seat Headrest: KEXP Sessions

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Lady and the Tramp

    ★★½

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Looking for Alaska

    ★★★

  • Eli

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Rabid

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★

  • Descendants 3

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Vivarium

  • I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

  • Annabelle Comes Home

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers