• Dark Phoenix

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • The Sun Is Also a Star

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • Yesterday

    ★½

  • A Dog's Journey

  • The Last Summer

    ½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Plus One

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Low Tide

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Perfect Date

    ½

  • After

    ½

  • Hellboy

    ★★

  • Little

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Villains

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Miu Miu Twist - Campaign Film

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Smash and Grab

  • Kitbull

  • Glass

    ★★½

  • Escape Room

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • New Year, New You

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • I Haven't Done Sh*t This Year: Part 2

  • More

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bird Box

  • The Grinch

    ★★½

  • Swiped

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Auntie Edna

  • Bohemian Rhapsody

  • Warp Speed Chic

    ★★★★★

  • Then Came You

  • Venom