• Red Notice

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Teaching Jake about the Camcorder, Jan '97

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Earn $20K EVERY MONTH by being your own boss

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Boys State

  • Cats

  • Bombshell

    ★½

  • Midway

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Zero One

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Gentleman Jack

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Venom

  • Little Italy

    ★★

  • Destination Wedding

    ★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Scotch: A Golden Dream

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • mother!

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Wolf Warrior 2

  • Transformers: The Last Knight

  • Wonder Woman

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Citizen Jane: Battle for the City

    ★★★★★

  • Moonlight

  • Colossal

    ★★★★

  • Looking: The Movie

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • Slash

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Love Witch

  • The Hateful Eight

  • The Danish Girl

  • Spotlight

    ★★★★★

  • Casanova

  • Carol

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Casual Vacancy

  • Jupiter Ascending

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Judge

  • Pride

    ★★★★½

  • Song of the Sea

    ★★★★½

  • The Hundred-Foot Journey

    ★★★