Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Strange World

Strange World

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
18
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beauty and the Beast: A 30th Celebration

Beauty and the Beast: A 30th Celebration

2022
×
Edit this entry  
17
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Edit this entry  
09
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★
Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Unfriended

Unfriended

2014
×
½
Edit this entry  
11
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Regular Show: The Movie

Regular Show: The Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Easter Sunday

Easter Sunday

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry