Sort by

airwreckuh has logged 48 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
Read the review Edit this entry  
23
The Cheetah Girls 2

The Cheetah Girls 2

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cheetah Girls

The Cheetah Girls

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
1922

1922

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Proud Family Movie

The Proud Family Movie

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vincent

Vincent

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
See You Yesterday

See You Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Help

The Help

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Get on the Bus

Get on the Bus

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
For Colored Girls

For Colored Girls

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Orange Temptation

Orange Temptation

×
Read the review Edit this entry