• Zenon: Girl of the 21st Century

  • The Prince of Egypt

    ★★★★

  • A Bug's Life

  • Halloweentown

  • Scooby-Doo on Zombie Island

    ★★★★★

  • Brink!

  • Pocahontas II: Journey to a New World

  • The Parent Trap

  • Doctor Dolittle

  • Mulan

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Belle's Magical World

  • The Wedding Singer

    ★★★★

  • Scream 2

  • Geri's Game

  • Anastasia

    ★★★★

  • Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

  • Cinderella

  • Titanic

  • Cube

    ★★★★

  • Good Burger

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Hercules

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★★

  • Austin Powers: International Man of Mystery

  • Scream

    ★★★★★

  • 101 Dalmatians

  • Romeo + Juliet

  • Get on the Bus

    ★★★★★

  • Matilda

  • The Hunchback of Notre Dame

    ★★★½

  • The Craft

  • Sabrina the Teenage Witch

  • Fargo

    ★★★½

  • Happy Gilmore

    ★★½

  • Jumanji

  • Toy Story

  • Kicking and Screaming

    ★★★½

  • Second Chances

  • Whisper of the Heart

  • Clueless

  • Apollo 13

  • Pocahontas

    ★★★½

  • Friday

  • A Close Shave

  • A Goofy Movie

  • Bad Boys

  • Clerks

    ★★★½

  • Scooby-Doo! in Arabian Nights

  • Pulp Fiction

  • The Mask

  • Pom Poko

    ★★★★

  • Forrest Gump

  • The Lion King

  • Reality Bites

    ★★★

  • Mrs. Doubtfire

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★★

  • Cool Runnings

    ★★★★

  • The Wrong Trousers

  • Robin Hood: Men in Tights

  • Hocus Pocus

    ★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★★

  • Ocean Waves

    ★½

  • The Washing Machine

    ★★★½

  • Aladdin

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★½

  • Malcolm X

    ★★★★★

  • Army of Darkness

    ★★½

  • Porco Rosso

    ★★★½

  • Newsies

    ★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★

  • Hook